Festival Budaya in Alkmaar succesvol van start
Uitverkochte workshops bij opening
Gepubliceerd: 13 maart 2026
De tweede editie van Festival Budaya in Alkmaar is goed begonnen. Na de feestelijke opening op 1 maart in Podium De Brouwerij volgde afgelopen weekend een programma rond Internationale Vrouwendag. Daar werden drie workshops gegeven, onder meer over batik, dans en persoonlijke verhalen. Alle workshops waren volledig uitverkocht en werden enthousiast ontvangen door de deelnemers.
Cultuur uit Indonesië, Molukken en Indië
Festival Budaya brengt een maand lang muziek, film, verhalen en workshops naar verschillende plekken in Alkmaar. Het festival laat zien hoe Indische, Molukse en Indonesische cultuur doorwerkt in het heden. Makers en artiesten van verschillende generaties vertellen persoonlijke verhalen en laten zien hoe geschiedenis, identiteit en cultuur met elkaar verbonden blijven.
Programma in de hele stad
De komende weken staan nog diverse programmaonderdelen op de agenda. Zo is er een diner en opera-avond met keroncong-muziek, een optreden van pianist Xavier Boot en een gesprek met schrijver Adriaan van Dis. Ook organiseert Filmhuis Alkmaar een filmweekend met documentaires en nagesprekken met makers. Het festival sluit eind maart af met een avond vol verhalen en muziek.
Praktische informatie
-
Festival: Festival Budaya 2026
-
Periode: 1 tot en met 29 maart
-
Locaties: onder meer Podium De Brouwerij, Filmhuis Alkmaar, Podium Victorie en De Alkenaer
-
Programma: muziek, film, workshops, gesprekken en verhalen
-
Organisatie: stichting BersaMaju samen met culturele partners in de stad