Symfonie en afscheid in de Vrijheidskerk
Het Alkmaars Senioren Symfonie Orkest geeft op zondag 7 december zijn jaarlijkse winterconcert in de Vrijheidskerk. Een traditie, geliefd bij vaste bezoekers en verrassend fris voor wie voor het eerst komt luisteren. Dit jaar is er iets extra’s om naar uit te kijken: het wordt het afscheidsconcert van dirigent Arno van Raaphorst, die het orkest bijna twaalf jaar lang met zachte hand en scherpe oren heeft geleid. Dat geeft de middag een bijzonder tintje.
Romantiek die de kerk vult
Het orkest, zo’n veertig enthousiaste muzikanten van 55 jaar en ouder, brengt een rijk en afwisselend programma. Denk aan Dvořák, Moesorgski, Tsjaikovski en Grieg, muziek die warm door de ruimte golft en de winterse middag net wat lichter maakt. Solo-cellist Frank Rutgers sluit aan voor de Rococo-variaties en het tweede deel uit Dvořáks Celloconcert, stukken die hem als gegoten zitten. De flyer van het orkest laat zien dat ook Schilderijen van een tentoonstelling op de lessenaar staat, in zes delen.
Een orkest met een missie
Het ASSO speelt elk jaar meerdere concerten in woonzorgcentra in de regio. Muziek brengen waar het nodig is, daar draait het voor deze groep om. Het publieksconcert in december is de feestelijke uitschieter. Dit jaar dus met een gouden randje vanwege het afscheid van Van Raaphorst. Vanaf volgend jaar neemt dirigent en arrangeur Peter Stam het stokje over.
Praktische informatie
• Datum: zondag 7 december 2025
• Tijd: aanvang 15.00 uur, zaal open 14.30 uur
• Locatie: Vrijheidskerk, Hobbemalaan 2, Alkmaar
• Kaarten: 15 euro inclusief consumptie, jeugd t/m 16 jaar gratis
• Reserveren: penningmeester@alkmaarsseniorensymfonieorkest.nl
• Programma: o.a. Dvořák, Moesorgski, Tsjaikovski, Grieg, m.m.v. solist Frank Rutgers


















































