Op woensdag 5 augustus neemt Jörg Reddin het publiek in de Grote Kerk Alkmaar mee naar Arnstadt, de stad waar Johann Sebastian Bach in de zomer van 1703 zijn eerste belangrijke aanstelling als organist vervulde. Die rode draad loopt door het hele programma, dat de titel draagt Orgelwerke, die der junge Bach in Arnstadt gespielt haben könnte. Het concert begint om 20.15 uur.
Wat is er te horen?
Naast werken van Johann Sebastian Bach zelf klinken composities van familieleden Heinrich Bach en Johann Michael Bach. Ook muziek van Buxtehude en Böhm staat op het programma: twee componisten die grote invloed hadden op de jonge Bach. Bijzonder zijn twee onlangs herontdekte Ciacona's van Bach, vermoedelijk jeugdwerken die lang onbekend bleven.
Wie is Jörg Reddin?
Jörg Reddin (1973) studeerde orgel, kerkmuziek en zang in Duitsland en Oostenrijk. Sinds 2013 is hij kerkmusicus en districtscantor in Arnstadt, voor alle kerken van de evangelische gemeente, met de Johann Sebastian Bachkerk als middelpunt. Daarmee staat hij in de directe opvolging van Bach zelf. Hij treedt internationaal op als organist en zanger, en is artistiek leider van het Santa Cruz Baroque Festival in Californië.
Praktische informatie
- Woensdag 5 augustus, aanvang 20.15 uur
- Grote Kerk Alkmaar
- Kaarten: € 10,-


















































