Op zondag 1 maart opent de tweede editie van Festival Budaya in Podium De Brouwerij aan het Verdronkenoord. De aftrap wordt gegeven door ‘Hot Eddy’, de Indo-rocker die maar niet oud wil worden. In de muzikale voorstelling Hot Eddy en de Postkoloniale Blues blikt zanger Jef Hofmeister terug op zijn ouders en stelt hij vragen die vroeger niet gesteld konden worden. Hij wordt begeleid door de Blue Monday’s.
Voorafgaand aan dit optreden brengen de broers Clinton en Lionel Mansyur hun dansvoorstelling Erfenis. Een persoonlijke en krachtige vertelling over familie, cultuur en identiteit. Over trouw blijven aan waar je vandaan komt, en toch je eigen weg durven kiezen.
Maart in het teken van cultuur en verbondenheid
Festival Budaya loopt van 1 tot en met 29 maart en zet Indische, Molukse en Indonesische verhalen centraal. Via muziek, film, theater, gesprekken en workshops wordt zichtbaar hoe geschiedenis doorwerkt in het heden. Hoe generaties met elkaar in gesprek blijven. En hoe identiteit steeds opnieuw wordt gevormd.
Het programma vindt plaats op meerdere culturele locaties in Alkmaar, waaronder Podium De Brouwerij, Filmhuis Alkmaar, Podium Victorie en Cultuurpodium De Alkenaer.
Praktische informatie
-
Wat: Opening Festival Budaya 2026
-
Wanneer: zondag 1 maart 2026
-
Tijd: 15.00 uur
-
Waar: Podium De Brouwerij, Verdronkenoord 44, Alkmaar
-
Entree opening: € 10,00
-
Festivalperiode: 1 t/m 29 maart 2026
-
Reserveren: reserverendebrouwerij@gmail.com
Wat: Opening Festival Budaya 2026
Wanneer: zondag 1 maart 2026
Tijd: 15.00 uur
Waar: Podium De Brouwerij, Verdronkenoord 44, Alkmaar
Entree opening: € 10,00
Festivalperiode: 1 t/m 29 maart 2026
Reserveren: reserverendebrouwerij@gmail.com


















































