Op zaterdag 20 juni om 15.00 uur vult De Alkenaer aan het Ritsevoort zich met de akoestische klanken van Guy Rooks. Het Alkmaarse cultuurpodium, dat verscholen zit achter rijen tweedehands boeken en lp's, vormt het decor voor de presentatie van zijn nieuwe album Gray. Rooks speelt nummers van de plaat live, samen met contrabassist Auke Haaksma.
Drie mensen, één plaat
Achter Gray gaan drie namen schuil. Guy Rooks schreef de songs, Daan Stam produceerde de plaat en Auke Haaksma verzorgde het contrabas. Samen maakten ze een intieme plaat die voortkomt uit persoonlijke ervaringen: twijfel, verlangen, verlies en de zoektocht naar een nieuw begin. Die kwetsbaarheid is precies wat folkmuziek het sterkst maakt, en juist in een kleine zaal als De Alkenaer komt ze goed tot haar recht.
Waarom De Alkenaer?
De Alkenaer is sinds 2023 een podium voor cultuur en debat, verborgen achter het antiquariaat aan het Ritsevoort. Het zaaltje biedt plek aan zo'n 85 bezoekers en heeft de afgelopen jaren naam gemaakt met intieme optredens en lezingen. Rooks' folksongs met een vleugje soul passen goed bij die directe, akoestische setting: geen groot podium, geen grote zaal, maar muziek op armlengteafstand.
Praktische informatie
- Datum: zaterdag 20 juni 2026
- Aanvang: 15.00 uur (einde 17.00 uur)
- Toegang: €10,00
- Locatie: De Alkenaer, Ritsevoort 36, Alkmaar
- Tickets en meer info: alkenaer.nl


















































