Drie mensen, één vos
Het idee voor deze voorstelling begon bij Herman Link. De Amsterdamse theatermaker en musicus, mede-oprichter van muziektheatergezelschap Samba Salad, bewerkte het beroemde middeleeuwse dierenepos Van den Vos Reynaerde tot een modern, rijmend scenario. Zijn boek Gezocht! Reynaert de Vos verscheen in november 2025. De stap van boek naar podium zette hij samen met twee mensen die hij goed kent: Mirjam Morsch en Ton Nieuwenhuizen.
Wie zijn Mirjam en Ton?
Mirjam Morsch is in Alkmaar geen onbekende. Als oprichtster en artistiek leider van jeugdtheatergezelschap Unieke Zaken maakte zij tussen 1990 en 2022 meer dan veertig producties, die ruim een half miljoen mensen zagen. In 2019 ontving zij daarvoor het Ere-Insigne In Goud van de gemeente Alkmaar. Ton Nieuwenhuizen is musicus en producent, opgegroeid in Bergen. Hij bespeelt contrabas en beheert zijn eigen Studio3, waar hij met uiteenlopende gezelschappen samenwerkt. Samen met Herman Link vormt dit drietal de cast én de band van de voorstelling: stem, percussie, mandoline en contrabas vullen de ruimte.
Wat is er te zien?
Reynaert de Vos moet zich verantwoorden aan het hof van Koning Nobel voor zijn wandaden, maar weet zich er keer op keer uit te praten. Hoogmoed, hebzucht en opportunisme vieren hoogtij. De voorstelling legt, ruim 750 jaar na het ontstaan van het epos, de vinger bij iets dat herkenbaar blijft: hoe vatbaar zijn we eigenlijk voor mooipraterij? Link, Morsch en Nieuwenhuizen spelen alle rollen zelf, in de traditie van de middeleeuwse voordrachtskunst. Het publiek wordt meegenomen in het verhaal, niet alleen bekeken.
En daarna?
Na afloop serveert Galerie Klein Zwitserland een middeleeuwse maaltijd. De drie spelers blijven aan tafel en gaan graag in gesprek met wie wil napraten over het verhaal, de satire, of gewoon over het vermaak. Klein Zwitserland is een galerie in een voormalig verzorgingshuis aan de voet van de duinen, tussen Bergen en Schoorl, en leent zich uitstekend voor zo'n middag.
Praktische informatie
- Zondag 17 mei 2026, aanvang 15.30 uur
- Galerie Klein Zwitserland, Duinweg 30, Schoorl
- Tickets en meer informatie: reynaertdevos.nl


















































