Alkmaars ijs weer in de landelijke top
Zilver voor Pinoccio
Gepubliceerd: 10 april 2026
Terug op het podium
IJssalon Pinoccio heeft opnieuw een topprestatie geleverd. Bij de verkiezing van het Lekkerste IJs van Nederland eindigde de bekende ijssalon op een knappe tweede plaats, tussen meer dan duizend ambachtelijke ijsmakers.
Geen toeval, maar vakmanschap
Het is niet de eerste keer dat Pinoccio zo hoog eindigt. Eerder pakte de ijssalon al zilver in 2020 en 2021. De achtste plek van vorig jaar blijkt achteraf slechts een tussenstap. “Dat we er weer zo uitspringen, voelt als een enorme bevestiging”, zegt ijsmaker Sanne Smit.
Wat maakt dit ijs zo goed?
De verkiezing geldt als een belangrijke graadmeter in de branche. Er wordt streng beoordeeld op smaak, structuur en presentatie. Bij Pinoccio zit het verschil volgens de makers in de details: blijven proeven, verbeteren en vernieuwen. Het resultaat is dagelijks vers, ambachtelijk ijs met een brede keuze aan smaken, van klassiek tot verrassend.
Trots in de regio
De prestatie past in een bredere trend: ook in de regio Alkmaar wordt ijs van topniveau gemaakt. Pinoccio hoort daar al jaren bij en bewijst opnieuw dat het geen eendagsvlieg is, maar een vaste waarde aan de top.
Praktische informatie
- IJssalon: Pinoccio
- Locatie: onder andere Canadaplein 11, Alkmaar
- Kenmerk: vers ambachtelijk ijs, ook vegan en lactosevrij mogelijk
- Meer info: via de website van IJssalon Pinoccio
Een tweede plek dus. Maar als je het proeft, voelt het gewoon als goud.