En over haar bevindingen schreef zij onderstaand artikel dat enige tijd geleden verscheen in De Telegraaf.
Daarom Alkmaar “Inmiddels woon ik alweer ruim vijftien jaar in het Noord- Hollandse Bergen, maar Alkmaar liet ik tot voor een paar jaar geleden vaak links liggen. Amsterdam is om de hoek en aangezien ik die stad als mijn broekzak ken, vergat ik de moeite te nemen om Alkmaar te ontdekken. Onterecht, want die stad is echt de moeite waard.”
Leuk om te slapen “Mijn favoriete B&B is Soepp. Maar er zijn natuurlijk veel meer leuke plekken. Bijvoorbeeld The Grand Hotel of het gloednieuwe The Fallon Alkmaar. In het voormalige gevangenisgebouw Schutterswei startte afgelopen maand dit luxe boetiekhotel, waar in de ‘isoleercellen’ en ‘luchtplaatsen’ geweldige nieuwe ruimtes werden gecreëerd.”
Lekker eten “Er zijn echt talloze goede restaurantjes in Alkmaar, maar het lekkerst at ik bij Fernando’s. Ook dineerde ik heerlijk én dronk ik fantastische wijnen bij restaurant annex wijnlounge ’t Fnidsen aan de gelijknamige straat. Gelukkig is er de mogelijkheid om te blijven slapen in hun hotel, want na een High Wine 5-gangen arrangement kun je echt niet meer naar huis rijden.”
Zeker niet overslaan “De Kaasmarkt op vrijdagochtend is natuurlijk dé toeristische trekpleister van Alkmaar. Vorig jaar was ik er zelf om eens te zien waar die drukte nou eigenlijk om te doen is. Oké, het is leuk en het historische Waagplein is weliswaar prachtig, maar Alkmaar heeft wat mij betreft veel leukere dingen. Bijvoorbeeld de Molen van Piet, het Biermuseum of de Vintage Route. Deze superleuke winkelroute door de oude- en nieuwe stad loodst u langs de leukste boetiekjes en grappigste winkeltjes (Vintageroute-alkmaar.nl).”
Doen met de kinderen “Nanda van den Ham organiseert regelmatig zogenaamde Clean Ups per Sup (Stand Up Paddle Boards). Terwijl u op een sup door de Alkmaarse grachten paddelt, verzamelt u afval dat in het water drijft. Op zomerse dagen een heerlijk uitje en Nanda verzorgt de surfboards, peddels, bakjes en handschoenen. Maar gewoon een board huren en zelf Alkmaar verkennen vanaf het water kan natuurlijk ook. Een gewoon bootje huren is ook erg populair en kan al vanaf € 15,- per boot bij de Alkmaarder Bootjesverhuur aan de Geestersingel.”
Voor winkelfans “Om Alkmaar echt te ontdekken loopt u de Langstaat uit en duikt via de Mient de oude stad in. In kleine straatjes met grappige namen als ’t Fnidsen, Hekelstraat, Verdronkenoord en de Vismarkt zitten de leukste winkeltjes, restaurants en kroegjes. Ik vind altijd wel een nieuwe schat bij sieradenwinkeltje The Urbanista in de Hekelstraat. Voor de mooiste boeketten gaat u naar Wim van Assem op ’t Fnidsen.”
Bron: VROUW – De Telegraaf















































