Tot haar eigen verbazing houdt de gemeente Alkmaar 11,5 miljoen euro over voor de algemene reserve. Dat geld wil het college gebruiken om inwoners, bedrijven en organisaties door de crisis heen te helpen. Een van de voorstellen is het laagdrempelig maken van de AlkmaarPas, zodat 4.500 extra gezinnen van de kortingskaart kunnen profiteren.
Door de stijgende energieprijzen komen steeds meer Alkmaarders in financiële moeilijkheden. Het college wil voorkomen dat de armoede stijgt en dat bedrijven en organisaties omvallen. Daarvoor wil het college diep in eigen buidel tasten. De nieuwe wethouder van financiën, Nicole Mulder, is trots op het resultaat.
Daarnaast wil het college 9 miljoen euro in het reservefonds inversteren. Hiermee kunnen gesubsidieerde organisaties en verenigingen steun krijgen. Bijvoorbeeld door het drukken van de energiekosten, maar ook steun bij het nemen van energiebesparende maatregelen.
Er wordt ook 4,4 miljoen euro gereserveerd voor mensen zonder inkomen, met als doel hen terug te leiden naar een betaalde baan. Het in dienst treden wordt aantrekkelijk gemaakt met een premie van 2.672 euro.
Tot slot wordt er 1,3 miljoen euro beschikbaar gemaakt voor mogelijke ‘corona-naweeën’. Dit kan worden gebruikt om de lokale economie te versterken, bijvoorbeeld door instellingen te ondersteunen die minder bezoekers krijgen. Dit geld is ook bedoeld voor zaken als de eenzaamheid onder ouderen en de crisis in de jeugdzorg.
De plannen van het college wachten op goedkeuring van de gemeenteraad.


















































