Kunstmatige intelligentie, oftewel AI, kom je tegenwoordig overal tegen. Maar hoe werkt het eigenlijk, en kun je de antwoorden vertrouwen? Op dinsdag 27 oktober van 14.00 tot 16.00 uur organiseren SeniorWeb Alkmaar en Bibliotheek Kennemerwaard een praktische workshop over AI in Bibliotheek Alkmaar Centrum aan de Gasthuisstraat 2. Deelname is gratis. Er zijn wel maar een beperkt aantal plekken.
Wie staan er voor de groep?
Achter de workshop staan twee bekende Alkmaarse partners. SeniorWeb Alkmaar is een stichting die sinds 1998 helemaal draait op vrijwilligers. Hun motto zegt genoeg: "Voor senioren door senioren." Veel van hun docenten hebben hun kennis opgedaan in het onderwijs of de ICT, en die geven ze nu met plezier door aan stadgenoten. Bibliotheek Kennemerwaard stelt de ruimte beschikbaar en regelt de aanmeldingen. Het is een samenwerking die bij veel Alkmaarders al bekend is: ook bij de inloopspreekuren in de bibliotheek staan vrijwilligers van SeniorWeb klaar voor digitale vragen.
Wat leer je tijdens de workshop?
Tijdens de workshop legt de docent op een begrijpelijke manier uit wat AI is en hoe het werkt. Je ziet verschillende AI-platforms en chatbots voorbijkomen en hoort wat je ermee kunt doen. Ook kijken jullie samen naar de betrouwbaarheid van de antwoorden die AI geeft. Zo krijg je een goed beeld van wat deze nieuwe technologie kan, en waar de grenzen liggen.
Hoe gebruik je AI veilig?
Veilig gebruik van AI krijgt in de workshop nadrukkelijk aandacht, met privacy als belangrijk onderwerp. Welke gegevens kun je beter niet delen? En waar let je op als je een chatbot iets vraagt? Na afloop kun je thuis verder oefenen en ontdekken welke toepassingen bij jou passen. Neem gerust een buurvrouw, vriend of partner mee; samen oefenen maakt het een stuk makkelijker.
Hoe meld je je aan?
- Wanneer: dinsdag 27 oktober, van 14.00 tot 16.00 uur
- Waar: Bibliotheek Kennemerwaard, locatie Alkmaar Centrum, Gasthuisstraat 2
- Kosten: gratis
- Aanmelden: vooraf aanmelden is noodzakelijk, want er zijn een beperkt aantal plaatsen. Dat kan via bknw.nl/agenda of bij de klantenservicebalie in de bibliotheek
- Organisatie: Bibliotheek Kennemerwaard en SeniorWeb Alkmaar
Smaakt het naar meer? SeniorWeb Alkmaar organiseert in het cursusseizoen ook cursussen, themamiddagen en workshops over onder meer smartphones, tablets en veilig internetten.


















































