Op woensdagavond 6 mei 2026 verzamelen de wandelaars bij het IVN-gebouw Parnassia in het Parnassiapark in Bergen aan Zee. Vandaaruit loopt de route langs de karakteristieke gebouwen van het dorp en door de duinen ten zuiden ervan. Onderweg vertelt de IVN-gids over de geschiedenis van Bergen aan Zee, het beheer van de duinen en de bijzondere natuur op de grens van kalkarm en kalkrijk duin.
Wat is er te zien?
De duinen rond Bergen aan Zee zijn in mei op hun mooist: de duinrozen staan in bloei en het grensgebied tussen kalkarm en kalkrijk duin herbergt een eigen wereld aan planten en dieren. IVN Noord-Kennemerland kent dit landschap goed en geeft die kennis graag door. De wandeling duurt ongeveer twee uur en is bedoeld voor volwassenen.
Wie organiseert dit?
Achter deze avond staat Henk Groenewegen, contactpersoon bij IVN voor de Bergen aan Zee-wandelingen. IVN Noord-Kennemerland organiseert al jaren natuur- en cultuurgeleide wandelingen in de regio, en deze voorjaarswandeling is een van de vaste hoogtepunten. De groep is bewust klein gehouden: er is plek voor maximaal 15 deelnemers.
Praktische informatie
- Datum: woensdag 6 mei 2026
- Aanvang: 19:30 uur
- Vertrekpunt: IVN-gebouw Parnassia, Parnassiapark, Bergen aan Zee
- Kosten: € 3,00 per persoon
- Duinkaart verplicht — verkrijgbaar bij de automaat in Bergen aan Zee of via pwn.nl/duinkaart
- Aanmelden: uiterlijk één uur van tevoren bij Henk Groenewegen via bergenaanzee@ivnnkl.nl
- Let op: de wandeling is niet geschikt voor mindervalide wandelaars
- Stevig schoeisel en weersbestendige kleding aanbevolen
- Meer informatie: ivn.nl/nkl


















































