Open Monumentendag in Alkmaar: deuren open en verhalen tot leven
Op 13 en 14 september is het weer zover: het Open Monumentendagweekend. In Alkmaar en de omliggende dorpen gaan maar liefst 85 monumenten open voor het publiek. Van kerktorens tot verborgen huismusea: overal kun je binnenstappen en de historie van dichtbij beleven.
Gratis tickets nodig voor bijzondere plekken
Niet alle monumenten zijn zomaar toegankelijk. Voor kwetsbare gebouwen of rondleidingen met beperkt aantal plaatsen zijn gratis tickets nodig. Die kun je op zaterdag 23 augustus vanaf 10.00 uur reserveren. Denk aan de Waagtoren met carillon, Huize de Dieu, de Synagoge Beet David, het Smalste Huisje en een rondleiding door de voormalige gevangenis Schutterswei, onder leiding van oud-cipiers. Ook voor wandelingen met stadsgidsen en speciale lezingen in de Lukaskerk zijn tickets verplicht. Wees er snel bij: vorig jaar waren sommige plekken al binnen minuten uitverkocht.
Meedenken over de toekomst van ons erfgoed
Naast genieten van monumenten wil de gemeente Alkmaar inwoners betrekken bij het actualiseren van het erfgoedbeleid. Samen met het Stedelijk Museum, Museum In ’t Houten Huis en het Regionaal Archief is een vragenlijst opgesteld. Wethouder Jan Hoekzema benadrukt: “Erfgoed gaat niet alleen over bewaren, maar ook over betekenis geven voor nu en straks. Daarom horen we graag wat inwoners belangrijk vinden.”
Praktische informatie
-
Open Monumentendag: zaterdag 13 en zondag 14 september
-
Gratis tickets beschikbaar vanaf zaterdag 23 augustus, 10.00 uur
-
Gratis Tickets: www.erfgoedalkmaar.nl/openmonumentendag
Open Monumentendag: zaterdag 13 en zondag 14 september
Gratis tickets beschikbaar vanaf zaterdag 23 augustus, 10.00 uur
Gratis Tickets: www.erfgoedalkmaar.nl/openmonumentendag


















































