Twan Huys duidt Amerika in De Alkenaer
Waarom juist nu
Een jaar na de laatste presidentsverkiezingen ligt de Amerikaanse politiek opnieuw onder het vergrootglas. Twan Huys, jarenlang correspondent in New York en Washington D.C., maakt in de reeks Spraakmakers de tussenbalans op: van het Witte Huis tot de swing states, van rechtbank tot talkshowtafel. Wat betekent de Amerikaanse koers voor Europa en voor Alkmaar dat via economie, tech en cultuur steeds directer verbonden is met de VS?
Van NOVA tot Buitenhof
Huys bouwde zijn reputatie op met scherpe interviews en toegankelijke duiding. Hij werkte voor NOVA, presenteert nu onder meer Buitenhof en schuift geregeld aan om Amerikaanse politiek te ontleden. Verwacht feiten, context en verhalen uit de coulissen.
Wat je kunt verwachten
Geen college, wel een levendige talk met ruimte voor vragen. Huys verbindt headlines aan mensen en mechanismen: campagnestrategie, mediaframes, rechtspraak en de impact van polarisatie. Je loopt de zaal uit met handvatten om het nieuws anders te lezen.
Praktisch
-
Datum: zondag 16 november 2025
-
Tijd: 15.00–17.00 uur
-
Locatie: De Alkenaer, Ritsevoort 36, Alkmaar
-
Tickets: €17,50
-
Serie: Spraakmakers
-
Tip: kom op tijd; inloop zorgt voor een goed plekje
Datum: zondag 16 november 2025
Tijd: 15.00–17.00 uur
Locatie: De Alkenaer, Ritsevoort 36, Alkmaar
Tickets: €17,50
Serie: Spraakmakers
Tip: kom op tijd; inloop zorgt voor een goed plekje


















































